رسول نور حضرت محمد (ص) - طرح كشيش آمريكايي براي تجمع مسلحانه مقابل بزرگترين مسجد آمريكا
 
 
 
 
 طرح كشيش آمريكايي براي تجمع مسلحانه مقابل بزرگترين مسجد آمريكا

آرشيو اخبار رسول نور1
"تري جونز " كشيش بنيادگراي مسيحي كه با سوزاندن قرآن، محرك شورش‌هايي در كشور افغانستان شد، اكنون قصد دارد يك تجمع مسلحانه را در مقابل بزرگترين مسجد آمريكا ترتيب دهد.


به گزارش فارس به نقل از شبكه تلويزيوني "راشا تودي "، "تري جونز " كشيش بنيادگراي مسيحي كه با سوزاندن قرآن، محرك شورش‌هايي در كشور افغانستان شد، اكنون قصد دارد يك تجمع مسلحانه را در مقابل بزرگترين مسجد آمريكا ترتيب دهد.
جونز و پيروانش قصد دارند به منطقه "ديربرن " در حومه شهر "ديترويت " در ايالت "ميشيگان " كه يك جامعه بزرگ اسلامي - آمريكايي است بروند. آنها مي‌خواهند در جمعه قبل از عيد پاك در مقابل مسجد اين منطقه تجمع كنند و همچنين قصد دارند در اين تجمع مسلح باشند.
بسياري اكنون مي‌خواهند به اين مسئله بپردازند كه آزادي بيان و مذهب تا چه ميزاني بايد رعايت شوند. بعضي‌ها با اعتقاد به اينكه آمريكايي‌ها آزادي مذهب مي‌خواهند نه آزادي بيان اصولا مخالف قرآن سوزي هستند.
"هارون مغول " مدير مركز اسلامي دانشگاه نيويورك در اين رابطه مي‌گويد: مردم آمريكا به حق آزادي بيان و آزادي مذهب احترام مي‌گذارند؛ مسلمان بودن و آمريكايي بودن با هم در تعارض نيستند.
با وجود اين چه چيزي بيشتر اهميت دارد؟ آزادي بيان يا جلوگيري از قرآن سوزي؟ وي در ادامه تصريح كرد: قانون اساسي براي آمريكايي‌ها پر اهميت است و همين قانون اساسي هم آزادي بيان و هم آزادي مذهب را به شهروندان اعطا مي‌كند.
وي با اشاره به آشوب‌ها و اعتراضات در كشور افغانستان، خاطر نشان كرد: مردم افغانستان از دولت خود و سازمان پيمان آتلانتيك شمالي (ناتو) ناراضي هستند. از جنگ آمريكا در كشورشان ناراحت هستند. واكنش آنها به قرآن سوزي به علت نفرت به آمريكا يا سوزاندن قرآن نبود، بلكه قرآن سوزي بهانه و جرقه‌اي بود براي اين اعتراضات.
وي تصريح كرد: آنچه در افغانستان اتفاق افتاد حقيقتا ربطي به تري جونز و قرآن سوزي ندارد ما بايد فراتر از اسلام و قرآن سوزي به مسئله نگاه كنيم.
مغول در ادامه خاطر نشان كرد: هر دو طرف بايد بفهمند كه آزادي بيان مي‌تواند با آزادي مذهب توامان وجود داشته باشد. اسلام و آزادي بيان همديگر را نقض نمي‌كنند و مي‌توانند با هم جمع شوند.مسلمانان آزادي بيان و آزادي مذهب مي‌خواهند. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور1
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور1:
زندگی پیامبر اکرم(ص) برای کودکان مکتوب می‌شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما