رسول نور حضرت محمد (ص) - برنامه‌ريزي براي آموزش قرآن 4 تا بالاي 80 سال در كشور
 
 
 
 
 برنامه‌ريزي براي آموزش قرآن 4 تا بالاي 80 سال در كشور

آرشيو اخبار رسول نور5
نائب رئيس هئيت مديره اتحاديه مؤسسات قرآني كشور از برنامه‌ريزي براي آموزش قرآن چهار تا بالاي 80 سال در كشور خبر داد.


بهروز كريم‌نژاد در بازديد از مؤسسات قرآني شهرستان سوادكوه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اين شهرستان بيان داشت: مازندران از لحاظ تعداد مؤسسات قرآني و خانه‌هاي قرآن روستايي رتبه اول كشوري را دارد.
مدير عامل اتحاديه موسسات قراني استان مازندران با اشاره به اينكه سازمان تبليغات اسلامي نهادي زير مجموعه مقام معظم رهبري است و اين امر به ارزشي و ولايي بودن آن حكايت مي‌كند، گفت: سازمان تبلبغات اسلامي براي اجراي دستور مقام معظم رهبري در اجرايي شدن اصل 44 قانون اساسي از سال 1385 اقدام به ارائه مجوز به فعالان قرآني كرده است كه خود به هدايت و حمايت و نظارت از آن اقدام كرده است.
وي با بيان اين مطلب كه اتحاديه‌هاي قرآني نيز از بين شهرستان‌هاي استان اقدام به انتخاب هفت نفر به عنوان اعضاي اتحاديه استاني انتخاب شدند، تصريح كرد: در آذرماه 1388 در مشهد مقدس يك هزار و 300 مؤسسه قراني كشور 11 نفر را به عنوان اعضاي اتحاديه مؤسسات قراني كشور نمود كردند.
وي با اشاره اينكه در سه دوره اخير به عنوان مدير عامل اتحاديه مؤسسات قرآني استان مازندران انتخاب و در اتحاديه كشوري نيز راه يافته‌ام، افزود: استان مازندران از لحاظ مباحث قرآني، حمايت از اتحاديه‌هاي قرآني و دارالقران در كشور رتبه‌هاي اول را كسب كرده است كه از توجه همگان به موضوع قرآن در استان دارد.
كريم نژاد با اشاره به اين مطلب كه برنامه‌هاي مختلف ما براي آموزش قرآن افراد چهار ساله تا سالخوردگان بالاي 80 سال را هم شامل مي‌شود، افزود: 57 طرح تدريس در دارالقران كشور شامل روخواني، شكوفه‌هاي قراني، دارالتحفيظ و.. برگزار مي‌شود.
وي به طرح‌هاي روخواني و روان‌خواني قرآني به شيوه علمي در مقاطع تحصيلي اشاره كرد و گفت: طرح مصباح‌الهدي براي دانش‌آموزان مقطع راهنمايي شامل هشت ترم است و طرح نورالهدي با موضوع تفسير براي دبيرستاني‌هاست.
كريم‌نژاد به تجهيز مؤسسات قرآني پس از اخذ مجوز اشاره كرد و گفت: استان مازندران 400 مؤسسه قرآني و خانه‌هاي قرآني در روستاها دارد و از اين لحاظ در كشور رتبه اول را داراست. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما