رسول نور حضرت محمد (ص) - اهدای 18 قرآن خطی به آستان قدس از سوی مقام معظم رهبری
 
 
 
 
 اهدای 18 قرآن خطی به آستان قدس از سوی مقام معظم رهبری

آرشيو اخبار رسول نور6
رييس اداره مخطوطات كتابخانه، موزه و مركز اسناد آستان قدس رضوی، از اهدای 18 نسخه خطی قرآن كريم از سوی مقام معظم رهبری به اين مركز خبر داد.


«محمدرضا فاضل هاشمی»، رييس اداره مخطوطات كتابخانه، موزه و مركز اسناد آستان قدس رضوی، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا)، از اهدای 18 عنوان نسخه خطی قرآن كريم از سوی مقام معظم رهبری به اين مركز خبر داد.
وی با اشاره به اين مطلب افزود: اين نسخه‌ها كه از نسخه‌های خطی قرآن كريم هستند، جزو آثار نفيس و هنری به شمار می‌روند كه دارای تذهيب و آرايه‌های هنری‌اند و تذكره‌های آنان زرپوش است.
هاشمی در ادامه اظهار كرد: اين نسخه‌ها شامل سرلوحه‌ها و جلدهای زيبا و كتيبه هستند و برگ‌های الوان و متفاوت اين قرآن‌ها از ديگر ويژگی اين آثار به شمار می‌آيد.
وی همچنين گفت: نسخه‌های خطی اهداشده مربوط به قرن دهم تا سيزدهم هستند و در ميان آنان قرآن‌هايی كه در قرن يازدهم و دوازدهم (دوره قاجاريه) نوشته شده است، نيز ديده می‌شود. همچنين يكی از اين قرآن‌ها مربوط به سال 900 هجری است كه در اول ربيع‌الاول نوشته شده است.
هاشمی درباره خط اين نسخه‌های نفيس قرآن افزود: اين نسخه‌ها به خط نسخ نوشته شده است و برخی از آنان كه ترجمه هم دارند به خط نستعليق نوشته شده‌اند. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور6
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور6:
توهین به مقدسات به دلیل هراس دشمنان از گسترش اسلام است


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما