رسول نور حضرت محمد (ص) - اديان الهی بر ضرورت حجاب تأكيد دارند
 
 
 
 
 اديان الهی بر ضرورت حجاب تأكيد دارند

آرشيو اخبار رسول نور1
حجاب ضرورت اديان است كه بر آن تأكيد دارند اما غرب با وارد كردن فرهنگ برهنگی و مدگرايی غربی، مقوله حجاب را مورد تهاجم قرار داده اند تا مردم را به سوی فساد و تباهی بكشانند.


حجت الاسلام و المسلمين «تيموری»، مسئول نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ايرانشهر در گفت وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) شعبه سيستان و بلوچستان، با بيان اين مطلب گفت: خداوند زيباست و زيبايی آفرين است و لذا در اسلام بر تميزی و زيبايی تأكيد شده است.
مسئول نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ايرانشهر افزود: اصل اسلام زيبايی است و زيبايی را نبايد با مدگرايی اشتباه گرفت زيرا مدگرايی برگرفته از فرهنگ غرب، مورد تأكيد بيگانگان و غيرقابل تاييد اسلام است.
حجت الاسلام تيموری بيان كرد: حجاب ضرورت اديان الهی است كه بر آن تأكيد دارند اما غرب با وارد كردن فرهنگ برهنگی و مدگرايی غربی، مقوله حجاب را مورد تهاجم قرار داده اند تا مردم را به سوی فساد و تباهی بكشانند.
وی تأكيد كرد: خالی نمودن جامعه از ارزش های الهی، از مهمترين اهداف غرب است تا بر كشور تسلط كافی داشته باشند.
مسئول نهاد نمايندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ايرانشهر اظهار كرد: يكی از دلايل كم توجهی به حجاب در جامعه، عدم تبيين فرهنگ ناب اسلام است كه اگر به درستی تبيين و فوايد حجاب و آثار بی حجابی بيان گردد، حجاب در جامعه ترويج و نهادينه سازی می شود.
وی يادآور شد: با معرفی درست الگوهای اسلامی می توانيم بسته مناسبی برای نهادينه كردن فرهنگ حجاب ايجاد كنيم .
وی افزود: متأسفانه حجاب هنوز در خانواده ها نهادينه نشده و برای اين فرهنگ اسلامی، مادران آن خانواده بايد با معرفی الگوهای صحيح اسلامی، فرهنگ مدگرايی غرب و تهاجمات فرهنگی غربی را از ميان ببرند.
وی با اشاره به آيه ای از قرآن كريم كه می فرمايند خود و خانواده خود را از فرهنگ های ديگران حفظ كنيد گفت: افراد جامعه اولين عواملی هستند كه با پيروی از دين، اجازه ورود و رواج فرهنگ غرب و مدگرايی را به جامعه ندهند.
وی تأكيد كرد: در جامعه سالم می توان با امورات دينی فرهنگ غرب را از بين ببريم، لذا اگر مسئولين، امورات دينی را در اولويت كار قرار دهند می توانيم با مدگرايی مقابله كنيم .
وی يادآور شد: نحوه بيان و ترويج فرهنگ اسلامی بسيارحائز اهميت است چرا كه نحوه برخورد با افرادی كه حجاب مناسب را رعايت نمی كنند بايد گاهی به صورت عاطفی انجام شود تا مثمر ثمر باشد.
وی گفت: اصل تنوع در بحث حجاب مهم است و بايد مدل ها همراه با معيارهای فرهنگی و دينی لحاظ شود با ترويج حجاب در قالب ها و سليقه های مختلف و حق انتخاب دادن به افراد تنوع طلب نوعی بستر سازی در جامعه محسوب می شود.
وی اظهار كرد: برای ايجاد فرهنگ مناسب پوشش همراه با تنوع طلبی، بايد طراحان لباس و كارشناسان دينی تعامل بسيار قوی برقرار كنند با ارائه طرح های نوين ازسوی طراحان لباس و نظردهی كارشناسان دينی بتوان حجاب را گسترش دهيم.
حجت الاسلام تيموری در پايان يادآور شد: رسانه ها در تبيين فرهنگ اسلامی بسيار موثرند تا با نشان دادن آثار بی حجابی و فوايد حجاب، اقشار مردم را به سمت وسوی حجاب بيشتر دعوت كنند. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور1
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور1:
زندگی پیامبر اکرم(ص) برای کودکان مکتوب می‌شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما