رسول نور حضرت محمد (ص) - انجيل و تورات پيروان خود را از اهانت به قرآن منع كرده‌اند
 
 
 
 
 انجيل و تورات پيروان خود را از اهانت به قرآن منع كرده‌اند

آرشيو اخبار رسول نور5
مدير گروه علوم قرآنی و حديث دانشگاه علامه طباطبايی، با بيان اين‌كه كتب مقدس بشارت به قرآن و پيامبر آخرالزمان داده‌اند، گفت: مسيحی و يهودی راستين كه هيچ، حتی مسيحی و يهودی پايبند به كتب مقدس تحريف شده هم بر اساس آموزه‌های دينی خود حق اهانت به قرآن كريم را ندارند.


محمدحسين بيات، مدير گروه علوم قرآن و حديث دانشگاه علامه طباطبايی، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا)، در مورد هتك حرمت قرآن كريم گفت: اين جريان‌ها توسط يكسری مسيحی ـ صهيونيست دنبال می‌شود، و اين يك الهام الهی است كه مسلمان‌ها با هم متحد شوند، و حضور مسلمانان يك هشدار به آن‌هاست و آن‌ها از اين اتحاد می‌ترسند.
بيات در پاسخ به اين سؤال كه جايگاه قرآن در تورات و انجيل به چه صورت است؟ بيان كرد: قرآن مجيد خود وعد داده كه هيچ كس نمی‌تواند به آن لطمه بزند؛ برای مثال در آيه شريفه 9 از سوره مباركه حجر فرمود است كه قرآن را ما فرستاده‌ايم و ما ضامن آن هستيم و تا روز قيامت هيچ كس نمی‌تواند قرآنی كه نجات بخش بشريت است را از بين ببرد: «إِنَّا نَحْنُ نَزَّلْنَا الذِّكْرَ وَإِنَّا لَهُ لَحَافِظُونَ؛ بی‌ترديد ما خود اين قرآن را نازل كرديم و قطعا ما خود نگهدار آنيم.»
وی افزود: اين ضمانتی است كه خود خداوند كرده است و طبق اين ضمانت، هيچ كس نمی‌تواند به قرآن لطمه‌ای بزند. همچنين حديثی از پيامبر(ص) داريم كه حضرت امام(ره) بسيار آن را تكرار می‌كردند: «لا يزال يؤيد هذا الدين بالرجل الفاسق» بدين مضمون كه برخی می‌خواهند به قرآن لطمه بزنند، اما همان‌ها سبب كمال قرآن و ظهور قرآن می‌شوند.
بيات در ادامه در مورد پايداری قرآن، از چند آيه شاهد آورد و افزود: خدا در آيه 8 سور مباركه صف می‌فرمايد: «یُرِيدُونَ لِیُطْفِؤُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ؛ مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش كنند و حال آنكه خدا گر چه كافران را ناخوش افتد نور خود را كامل خواهد گردانيد.» و همچنين می‌فرمايد: «هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِينِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ؛ اوست كسى كه فرستاده خود را با هدايت و آيين درست روانه كرد تا آن را بر هرچه دين است فائق گرداند هر چند مشركان را ناخوش آيد.»
مدير گروه علوم قرآن و حديث دانشگاه علامه طباطبايی در مورد بی‌احترامی به قرآن گفت: كشيش امريكايی يا برخی كه ترجمه قرآن را می‌سوزاند اين‌ها يهودی و مسيحی نيستند؛ زيرا در خود تورات فعلی كه تحريف شده است از آمدن پيامبر اسلام(ص) و قرآن از طرف خدا آياتی وجود دارد كه برای روشن شدن موضوع چند بند از آن‌ها را بيان می‌كنم. در سفر پيدايش باب 21 بر آمدن پيامبر اسلام(ص) با به كار بردن كلمه «فاران» كه همه مفسران بر اطلاق آن به حضرت محمد(ص) تأكيد دارند، به آمدن رسول الله تأكيد شده است: «ابراهيم(ع)، هاجر و فرزندانش را در صحرای فاران ساكن ساخت و خدا با آن پسر بود و از او امتی بزرگ به وجود آورد.» و همچنين در سفر تثنيه باب 33 بيان می‌شود: «موسی قبل از وفاتش گفت: يهوه از سينا آمد، و از سعير [عيسی] بر ايشان طلوع نمود و از جبل فاران [اشاره به حضرت محمد(ص)] درخشان كرديم و با كرورهای مقدسين آمد و از دست راست او برای ايشان شريعت آتشين پديد آمد و اين شريعت ابدی خواهد بود.»
وی آدرسی از كتاب «حبقوق نبی» باب سوم ارائه كرد كه بر آمدن حضرت محمد(ص) تأكيد می‌كند و در تشريح بيشتر اين مسئله اظهار كرد: در آنجا می‌خوانيم: «قدوس از جبل فاران آمد، جلال او آسمان‌ها را پوشانيد، طريق‌های او جاودانی است.» (همانطور كه در بالا اشاره شد جبل فاران سه بار در تورات آمده است و اين نكته قابل انكار نيست.) و در سفر تثنيه باب 17 آيه 8 از آمدن حضرت محمد(ص) به طور صريح تأكيد می‌شود: «يهو خدايت به من گفت: پيامبری را برای ايشان [بنی اسرائيل] از ميان برادران ايشان مثل تو مبعوث خواهم كرد و كلام خود را به دهانش خواهم گذاشت و هر آنچه به او امر فرمايم به ايشان خواهد گفت و هر كسی كه سخنان مرا او به اسم من گويد، نشنود من از او مطالبه خواهم كرد.»
وی همچنين از انجيل يوحنا باب 15 و 16 بندهايی را بيان كرد كه خبر از آمدن رسول الله(ص) می‌داد و افزود: در اين بندها آمده است: «ليكن چون فارقليط [احمد] كه او را از جانب پدر نزد شما می‌فرستيم آيه؛ يعنی روح راستی كه از پدر صادر می‌گردد او بر من شهادت خواهد داد و شما نيز شهادت خواهيد داد. اين را به شما گفتم تا لغزش نخوريد. من به شما راست می‌گويم كه رفتن من برای شما مفيد است؛ زيرا اگر نروم، فارقليط نزد شما نخواهد آمد. بسيار چيزها دارم به شما بگويم لكن الآن طاقت آن نداريد ليكن چون او؛ يعنی روح راستی آيد شما را به جميع راستی‌ها هدايت خواهد كرد؛ زيرا كه از خود تكلم نمی‌كند بلكه آنچه شنيده است خواهد گفت و از امور آينده به شما خبر خواهد داد. و او مرا جلال خواهد داد.» بر اساس اين فقره‌ها از كتب مقدس متوجه می‌شويم كه يك يهودی و مسيحی راستين با توجه به آيات كتاب خود به قرآن هيچ توهينی نمی‌كند.
وی همچنين از قرآن آياتی در اهميت اسلام بيان كرد و افزود: طبق فرموده قرآن كريم در سوره مباركه آل عمران آيه شريفه 19 «إِنَّ الدِّينَ عِندَ اللّهِ الإِسْلاَمُ وَمَا اخْتَلَفَ الَّذِينَ أُوْتُواْ الْكِتَابَ إِلاَّ مِن بَعْدِ مَا جَاءهُمُ الْعِلْمُ بَغْیًا بَیْنَهُمْ وَمَن یَكْفُرْ بِآیَاتِ اللّهِ فَإِنَّ اللّهِ سَرِيعُ الْحِسَابِ؛ در حقيقت دين نزد خدا همان اسلام است و كسانى كه كتاب [آسمانى] به آنان داده شده با يكديگر به اختلاف نپرداختند مگر پس از آن‌كه علم براى آنان [حاصل] آمد آن هم به سابقه حسدى كه ميان آنان وجود داشت و هر كس به آيات خدا كفر ورزد پس [بداند] كه خدا زودشمار است.»
اين محقق در پاسخ به اين پرسش كه با توجه به بندهای فوق از كتب مقدس چه كسانی می‌توانند به قرآن اهانت كنند؟ گفت: در طول تاريخ كسانی بوده‌اند كه عليه اسلام توطئه‌های بسياری می‌كردند به خصوص يهوديان؛ مانند يهود خيبر، يهود بنی قريظه و... كه به خاطر خيانت‌هايی كه داشتند پيغمبر(ص) با آن‌ها جنگيد و بحمدالله شكست خوردند، اما كسی كه يهودی و مسيحی واقعی باشد به قرآن توهين نمی‌كند؛ زيرا بر اساس آدرس‌های فوق، آن‌ها برای قرآن احترام‌های ويژه‌ای قائل هستند. اما كسانی كه به قرآن اهانت می‌كنند، طبق فرمايش قرآن كسانی هستند كه منابع مادی‌ و شهوات نفسانی‌شان را می‌خواهند؛ بنابراين اين‌ها مسيحی واقعی نيستند، بلكه مسيحی ـ صهيونيست هستند اين‌ها حتی در تورات به حضرت لوط، يعقوب، سليمان و داود اهانت كرده‌اند. اين‌ها مسيحی ـ صهيونيست، و نوكر ابرقدرت‌ها هستند.
وی افزود: ويژگی مسيحی اصيل و در آيه شريفه 27 سوره مباركه حديد به خوبی روشن شده است: «ثُمَّ قَفَّیْنَا عَلَى آثَارِهِم بِرُسُلِنَا وَقَفَّیْنَا بِعِيسَى ابْنِ مَرْیَمَ وَآتَیْنَاهُ الْإِنجِيلَ وَجَعَلْنَا فِی قُلُوبِ الَّذِينَ اتَّبَعُوهُ رَأْفَةً وَرَحْمَةً وَرَهْبَانِیَّةً ابْتَدَعُوهَا مَا كَتَبْنَاهَا عَلَیْهِمْ إِلَّا ابْتِغَاء رِضْوَانِ اللَّهِ فَمَا رَعَوْهَا حَقَّ رِعَایَتِهَا فَآتَیْنَا الَّذِينَ آمَنُوا مِنْهُمْ أَجْرَهُمْ وَكَثِيرٌ مِّنْهُمْ فَاسِقُونَ؛ آنگاه به دنبال آنان پيامبران خود را پى‏درپى آورديم و عيسى پسر مريم را در پى [آنان] آورديم و به او انجيل عطا كرديم و در دل‌هاى كسانى كه از او پيروى كردند رأفت و رحمت نهاديم و [اما] ترك دنيایى كه از پيش خود درآوردند ما آن را بر ايشان مقرر نكرديم مگر براى آن‌كه كسب خشنودى خدا كنند با اين حال آن را چنان كه حق رعايت آن بود منظور نداشتند پس پاداش كسانى از ايشان را كه ايمان آورده بودند بدان‌ها داديم و[لى] بسيارى از آنان دستخوش انحرافند.»
بيات در مورد راه‌كارهای مقابله با اين جريان اظهار كرد: در حالی كه در اسلام به ما توصيه شده كه به كافران و بت‌پرستان، دشنام ندهيد و با توجه به توصيه قرآن به مسلمانان با وجود اين‌كه می‌توانيم، اما هيچ توهينی نمی‌كنيم. و اين جريان را يك الهام الهی می‌دانم كه مسلمان‌ها با هم متحد شوند، حضور مسلمان يك هشدار به آن‌هاست و آن‌ها از اين می‌ترسند.
مدير گروه علوم قرآن و حديث دانشگاه علامه طباطبايی در پايان اين مسيحی ـ صهيونيست‌ها را مزدورهای ابرقدرت‌ها دانست و اظهار كرد: سران حكومت‌های غربی بايد با اين گروه‌ها به شدت برخورد كنند. 

پیوندهای مرتبط

· مطالب بیشتر در مورد آرشيو اخبار رسول نور5
· سایر مطالب نوشته شده توسط rasool


پربازدیدترین مطلب در زمینه آرشيو اخبار رسول نور5:
در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي بايد از ائمه (ع) الگوگيري شود


امتیاز دهی به مطلب

امتیاز متوسط : 0
تعداد آراء: 0

لطفا رای مورد نظرتان را در مورد این مطلب ارائه نمائید :

عالی
خیلی خوب
خوب
متوسط
بد


انتخاب ها


 چاپ این مطلب چاپ این مطلب


چند رسانه ای    نرم افزار    انجمن ها    مراکز    دیگر پایگاهها    ارتباط با ما